Invest NL

“Invest-NL staat in de hoogste versnelling”

De eerste zes maanden van Invest-NL zitten er op. Leo Holwerda (directeur Capital) blikt terug én kijkt vooruit.
“Ons team is sinds begin mei verdubbeld en toch blijft onze werkvoorraad financieringsaanvragen groeien. Zo een snelle groei is fantastisch, maar hadden we niet nu al verwacht.”

De eerste zes maanden van Invest-NL zitten er op.
Leo Holwerda (directeur Capital) blikt terug én kijkt vooruit.

“Ons team is sinds begin mei verdubbeld en toch blijft onze werkvoorraad financieringsaanvragen groeien. Zo een snelle groei is fantastisch, maar hadden we niet nu al verwacht.”

 

Hoe kijk je terug op de eerste zes maanden van Invest-NL?
“Toen we medio januari eindelijk van start mochten, konden we gelijk onze mouwen opstropen. Innovatieve ondernemers en andere investeerders wisten ons gelijk goed te vinden. Nog geen twee maanden na onze oprichting kwam Covid-19 daar ineens bij. We waren bezig ons team verder op te bouwen en moesten ineens allemaal vanuit huis werken. Alles bij elkaar is dat best een uitdaging kan ik je eerlijk vertellen, maar ondertussen weten we haast niet beter. Vrij snel daarna hebben we het programma TOPSS (Tijdelijk Overbruggingskrediet Programma innovatieve Start- en Scale-ups) ontwikkeld en in de markt gezet. Inmiddels zijn er tientallen aanvragen binnengekomen. De mensen in mijn team maken lange dagen en van even achterover leunen is zeker geen sprake.”

Lijken me best lastige omstandigheden voor een ambitieus bedrijf dat net is gestart?
“Nee en ja. Nee, want hier zijn we als Invest-NL voor opgericht. Daar komen we elke dag met veel energie ons bed voor uit. Dat we gelijk aan de bak moeten vind ik alleen maar prettig en mooi. We zijn erg enthousiast over hoe ondernemers Nederland duurzamer en innovatiever willen maken! Maar, er zit ook een minder aardige kant aan. Ondernemers en andere financiers moeten helaas wat langer wachten voordat we hen kunnen laten weten of we ergens in willen stappen. Ondanks dat we sinds begin mei ons Capital team qua bezetting hebben verdubbeld, is de hoeveelheid aanvragen die we behandelen nog steeds groter dan waar ons team nu toe in staat is. Dit komt mede doordat we nieuwe collega’s ook goed willen laten on-boarden, dat kost nu eenmaal tijd.”

Wat betekent dat voor ondernemers en andere financiers, kunnen die nog bij jullie terecht?
“Natuurlijk kan men nog bij ons terecht. We zijn gewoon in business, ook in deze vakantieperiode. Via de Quickscan kun je direct zien of je propositie past bij ons investeringsbeleid. Echter, het kan wellicht iets langer duren voordat we ons inhoudelijk in een propositie kunnen verdiepen en terugkoppeling kunnen geven. Gelukkig werken we samen met verschillende externe adviseurs die ook bijspringen. Maar het eerlijke verhaal is nu dat het soms helaas langer duurt dan we zelf willen.”

En als je vooruitkijkt naar de komende maanden, hoe zie je de periode tot aan het einde van dit jaar?
“Ik verwacht dat dat we tot het einde van dit jaar in de hoogste versnelling blijven staan. Maar, nieuwe collega’s raken beter en sneller ingewerkt en er komen zeker ook nog nieuwe mensen bij. We zijn namelijk nog steeds op zoek naar goede mensen die bij ons het verschil willen komen maken. Verder verwacht ik dat we de komende maanden ook meer deals kunnen afronden en ondernemers van financiering kunnen voorzien. Los van de positieve energie die dat losmaakt, hebben we dan ook weer ruimte om nieuwe proposities op te pakken.”